Berte si půjčky s rozmyslem

Dostat se do začarovaného kruhu půjček, splátek a dluhů je jednodušší, než se může zdát. V mnoha rodinách se rozhodnout k půjčce či hypotéce a neuvědomí si, že peníze budou muset bance splácet, i když na čas přijdou o práci, budou dlouhodobě nemocní nebo v nejhorším případě jeden z manželů umře. Vezmete-li si od banky hypotéku na dvacet, třicet let, nikdy nemůžete vědět, co vám za těch dvacet, třicet let život a osud přinese.

prasátko

Mít v domácnosti vyřešené finance, mít stále domácí rozpočet pod kontrolou, aby příjmy převyšovaly výdaje, to je pro běh rodiny nesmírně důležité. Pokud se vám podaří dokonce slušně spořit, máte vyhráno, nicméně jsou věci, na které si tak jednoduše nenašetříte, a tak přijdou na řadu půjčky.

Pokud zvažujete koupit nového auta nebo dokonce koupi nového bydlení, půjčce nebe hypotéce se nevyhnete. Je nutné provést důkladný rozbor vašich příjmů, protože od výše splátek, které si můžete dovolit každý měsíc pravidelně splácet se bude odvíjet doba splácení a tím pádem i výška částky, kterou za půjčku přeplatíte. Musíte si vytvořit rozpočet, který budete další roky dodržovat.

Svůj rozpočet má i stát, ale stát není člověk FAHD, a proto si může dovolit schodkový čili mínusový rozpočet. Pokud se do platební neschopnosti dostanete vy, budou vám hrozit exekuce či až osobní bankrot nebo insolvence. A to určitě nechcete zažít, proto byste každou půjčku měli stokrát zvážit a počítat se všemi možnými překážkami, které během splácení mohou nastat.

karta

Potřebujete-li větší balík peněz a nemáte-li dostatečně naspořeno, je půjčka od bankovní nebo nebankovní společnosti rychlým řešením, ale pokud to urychlíte moc a nezvážíte všechna rizika, můžete se dostat do velmi vážných situací. Exekutora nebude zajímat, že máte půlroční nemocenskou, ale v klidu vám zabaví majetek. Tak se rozhodujte pečlivě!