WordPress, aneb vytvořte si web snadno!

Přemýšleli jste nad tím, že i vy byste potřebovali svůj web či eshop, ale zároveň nemáte peníze na to, abyste platili desetitisíce nějakému programátorovi? Máme pro vás snadné řešení. Vytvořte si web sami třeba pomocí WordPressu. WordPress je zdarma a zároveň je to jedna z nejúčinnějších a nejlehčích variant, jak web vytvořit. Tato platforma patří mezi takzvané redakční publikační systémy, což znamená, že k tomu abyste si vytvořili svůj web, nepotřebujete žádné znalosti programování. Zní to dobře ne?
obrazovka v wordpressem

Tento redakční systém je open source, což znamená, že je vyvíjen a aktualizován skupinkou nadšenců a je dostupný všem zcela zdarma. Nabízí obrovské množství různých šablon, které můžete více či méně modifikovat podle svých požadavků, takže i přes to, že tvoříte web podle šablony, můžete dosáhnout originálního a jedinečného výsledku. Šablony jsou nabízeny buď zcela zdarma, nebo za drobnou úplatu. Šablony bývají téměř vždy responzivní, což znamená, že se správě zobrazují na mobilních zařízeních a tabletech. Tato vlastnost je velice důležitá, neboť v dnešní době velké množství populace tyto zařízení používá. Některé výzkumy ukázaly, že tyto zařízení jsou v dnešní době dokonce používány častěji, jak klasické desktopy.

K šablonám lez přidávat takzvané widgety, co jsou vizuální interaktivní prvky. Těchto prvků je nabízeno mnoho a mohou být různé. Jedná se především o kalendáře, rezervační prvky, formuláře, slide show a podobně. Díky těmto prvkům váš web získá dynamiku a bude působit modernějším dojmem.
obrazovka počítače

Pokud by vám i tohle všechno bylo málo a chtěli jste se pustit do složitějších modifikací, můžete si buď vytvořit zcela svoji novou šablonu, nebo využít „Drag and Drop Page Builders“. Díky těmto page buildrům můžeme tvořit stránky tak, že jednotlivé boxy přetahujeme myší podle toho, jak se nám líbí. Můžeme použít například Elementor nebo Divi (ale existuje jich samozřejmě mnohem víc).  Jedná se o nejjednodušší způsob tvory stránek.