Vydejte se po stopách nejhezčích vodopádů v Česku

Dokonce i u nás jsou zajímavé přírodní scenérie, nejenom v zahraničí. U nás navíc nemusíte za dovolenou v okolí několika vodopádů platit velmi drahé ubytování či stravu.

Vyrazte do Krkonoš

·         Vyrazte v jakémkoliv ročním období
·         Můžete spatřit nejvyšší vodopád v České republice
·         Okolí vodopádů je dechberoucí
Nejvyšší vodopád v republice padá do hloubky sto padesáti metrů, a to už je výška. Nachází se v Labském dole, údolí, které vytvořil ledovec při poslední velké době ledové. Zdejší krajina se proto podobá severskému prostředí fjordů. Jedná se o kaskádový vodopád, který se táhne desátky metrů a vy jej můžete sledovat z horní plošiny skalnatých vrchů.
·         Vydejte se ze Špindlerova mlýna, tato trasa je jednou z nejhezčích.

Zkuste podceňované Jizerské hory

–          Tady najdete nejvodnatější vodopády u nás
–          Není tady mnoho turistů
Můžete se vydat okolo Tanvaldu k Souši, na stezce narazíte na řeku Černou Desnou, která vede neopakovatelnou severskou krajinou naší země. Právě na ní se nacházejí prudké vodopády, které jsou široké až dvanáct metrů!
·         Kaskády a peřeje jsou nejsilnější v jarních měsících
·         Voda zde padá z deseti metrů po dalších menších kaskádách
Vede tudy stezka, po níž se dostanete do Hamrů a zde můžete udělat okruh zpátky. A ještě se zastavit u sochy Jára Cimrman v mlze nad tanvaldským divadlem.

Nejmohutnější vodopád u nás hledejte v Krušných horách

·         Nejvyšší, nejmohutnější, nejhůře splavný
·         Strmá skála spadá do hloubky dvaceti šesti metrů
·         Přes hučení vody neuslyšíte pod vodopádem vlastní slovo
Na Chomutovsku se nachází dvaceti šesti metrová kaskáda vodopádů, která uchvátí každého. Prunéřův potok tady vytváří úžasnou podívanou vody, která prýská ze skal na balvany a mechy okolo soutěsky, jíž potok protéká.
–          Skalnatý povrch je převážně břidlicový, což přispívá na kluzkosti a také na stříkání vody okolo. K tomuto vodopádu ale nevede žádná značená stezka.