Vyboxujte si postavu

Tvarování postavy je častým přáním většiny žen. Chodit do posilovny a neustále cvičit na stejných strojích bývá občas dost stereotypní a nudné. Což je častým důvodem, proč to většina žen předčasně vzdává.

Poslední dobou je také velice oblíbený box, který je ideální alternativou veškerého cvičení. Jedná se o jeden z nejčastějších sportů celkově a není to pouze mužský sport, jak si většina myslí.

Proč začít s boxem?

Box je komplexní sport, který je zaměřen na celé tělo, čímž zpevňujete a tvarujete komplexně celou postavu, a zároveň spalujete veliké množství kalorií v krátkém čase. Box není o síle, je o rychlosti a dynamice.

boxovací rukavice

Často je také box považován za kolektivní sport, nemusí tomu tak být, cvičit můžete i samostatně doma. Před začátkem byste měli navštívit hodinu s profesionálním trenérem, který vás nejen seznámí se zásady boxu, ale také ukázat pohyby, abyste se nezranili.

Box je velice přínosný sport pro každého, není žádné zásadní omezení pro ty, kteří s ním chtějí začít. Komplexnost cvičení rýsuje horní a dolní končetiny, hýždě, břišní a zádové svaly. Výsledky jsou vidět poměrně brzy, když se sportu věnujete pravidelně. Fitbox je také skvělý na stres, odreagujete a vybijete veškeré emoce.

Jaké zvolit vybavení na box?

  • Boxovací pytel – mezi jeden z nejčastějších pomůcek je boxovací pytel, alternativou bývá boxovací hruška. Boxovací pytle si můžete koupit buď závěsné, stojící nebo boxovací figury. Závěsný boxovací pytel také vyžaduje dostatečný prostor, abyste se kolem něj mohli dostatečně pohybovat. Na zavěšení je také důležitý pevný držák. Tyto pytle se prodávají v různých velikostech, výběr záleží na tom, zda chcete cvičit i kopy, poté je určitě vhodný pytel delší. Váha pytle se také odvíjí od vaší tělesné hmotnosti, pro začátečníky je doporučena hmotnost maximálně 30 kg. Důležitý je také materiál a jeho následná výplň.
  • Boxovací rukavice – nikdy je neobjednávejte z internetu jen tak, měli byste je vyzkoušet. Boxerské rukavice by měly přesně sednout na ruce, volné mohou klouzat, když se vám ruce budou potit, čímž se můžete zranit.
  • Chrániče na box – nejčastějším chráničem je především helma. Pro začátečníky, kteří chtějí pouze cvičit doma, není nutná. Jedná se především o nezbytnost u těch, kteří dávají přednost kolektivnímu trénování, kdy dochází i na tělesný kontakt.

boxovací pytel

Proč si dát záležet na výběru oblečení?

Výběr oblečení je další nutností, která by měla být součástí vaší výbavy. V prvé řadě dejte vždy na svůj instinkt a komfort, oblečení musí být pohodlné, zároveň také pružné. Muži často volí jen kraťasy, u žen je vhodná sportovní podprsenka, tílko a kraťasy nebo legíny.

U většiny sportů, které provádíte doma, často nemusíte řešit obuv, zkrátka rozložíte cvičební pomůcku a můžete začít. Boxování je dost náročné na pohyby a určitě nechcete uklouznout na podlaze v obýváku. Pokud tedy necvičíte na žíněnce v tělocvičně, volte pevnou sportovní obuv.