Vlna na několik způsobů


Přednosti vlněných výrobků
Vlna se po svém spotřebování a využití může znovu vrátit do přírody (doba rozkladu je velmi krátká), tam se rozloží, navíc ještě poslouží zemi, kdy i v této fázi vylučuje živiny. Mezi civilizační choroby patří i různé druhy alergií, pro někoho, kdo je postižen nějakým druhem alergie, je ovčí vlna tím pravým, zamezuje také množení bakterií, to ocení i lidé, kteří jsou na většinu materiálů citliví. Výhodou také je, že např. deky z ovčí vlny nevstřebávají prach z okolí.
stádo ovcí.jpg
Pobyt ve vlně nevyhledávají ani tolik nepříjemní roztoči. K jejich běžné údržbě postačí pouze jejich vyklepání. Ovčí vlna také zabraňuje pronikání ultra fialového záření. Samotné vlněné vlákno můžete ohnout až dvacet tisíckrát, a přesto se vám ho nepodaří zlomit. Hlavně v zimě je vyhledáváno vlněné oblečení, neboť dokáže hřát a udržovat tělesné teplo. Vlněné přikrývky, deky a polštářky uvítají díky jejich kvalitě a nízké hmotnosti hlavně maminky pro své ratolesti.
Jako zdroj vlny slouží především ovce, ale i lamy nebo kozy. Co se týká výrobků z vlny, Čechy jsou známy jejich kvalitou a přijatelnou cenou.
oranžové klubko.jpg
Je libo koberec či kabelku?
Z vlny se dá vyrobit nejen oblečení, ale můžete si pořídit i kabelku nebo kobereček. Hlavně v obcích na Šumavě se rozrostl chov ovcí a s tím související zpracování vlny a výroba vlněných předmětů. Stále více zákazníků vyhledává tyto výrobky, i když jsou samozřejmě dražší, ale za kvalitu je vyplatí si připlatit, navíc pak máte opravdu originální kousek, neboť vše je vyráběno ručně.
Vlněný koberec je jistě nejen okrasou domácnosti, ale také se udržuje snadněji než ten umělý. Pro čištění takovéhoto koberce vždy používejte pouze přípravky k tomu určené, pouze tak vám bude dlouhá léta sloužit. Koberce jsou ručně tkány.
Kabelky zhotovené z ovčího rouna jsou nejen pěkné, ale i originálního designu a tvaru.