Virtuální sídlo společnosti

Tak jak to vlastně je s tím virtuálním sídlem? Co to znamená, proč si jej zakládat? K čemu je to dobré. Takové a další otázky vás možná napadnou, pokud jste se s termínem virtuální sídlo setkali poprvé. Pokusím se na ně v tomto článku odpovědět.

Není sídlo jako sídlo

Každá podnikající osoba musí mít v České republice nějakou formu sídla. U fyzických osob, to znamená, u osob samostatně výdělečně činných, jinak známých pod zkratkou OSVČ, jde o takzvanou provozovnu. Zřejmě se kdysi předpokládalo, že fyzické osoby budou podnikat v oborech jen z oblastí služeb. Provozovna měla být tedy adresou jejich servisu, opravny, dílny a podobně. Právnické osoby, společnostmi s ručením omezeným (s.r.o.) počínaje, již měly mít své sídlo.

Jak provozovna, tak sídlo společnosti slouží ke stejnému účelu. Má to být adresa, na kterou jde především zasílat obsílky úřadů a další korespondenci. Předpokládalo se také, že na této adrese bude podnikající osoba zasažitelná. Tenhle ten poslední předpoklad vývoj v podnikatelské sféře dávno překonal. Na adresách provozoven a sídel dnes často naleznete jen tabulku s jejich označením, a již na první pohled je zřejmé, že v objektu na této adrese nemůže sídlit taková spousta podnikatelských subjektů. Těmto adresám se říká Virtuální sídlo.

Ve virtuálním sídle si kafe nedáte

Virtuální sídlo často nabízejí podnikatelé, jako svůj vedlejší produkt. Mají v majetku nějakou nemovitost, tak se rozhodnou ji za tímto účelem takzvaně vytěžit. A vzhledem k tomu, že zájem o virtuální sídla neustále roste, tak se jim daří. Ne každý podnikatelský subjekt nabízející sídla společnosti k této své činnosti přistupuje zodpovědně. Virtuální sídlo Companiesandoffices jak je vidět na webové prezentaci, lze přitom vést opravdu poctivě a podnikatelům na takové adrese nabídnout i nebývalý servis. Ten servis spočívá v různých poštovních službách a rovněž v možnosti využití kancelářských prostor v budově. U zmíněné společnosti jde dokonce o kanceláře v Praze a Brně.