V novém kabátě

Co se týká nábytku, který je potažen látkou, ať je to třeba židle, křeslo nebo celá sedačka, a látka na nich už má svoje odslouženo, nemusíte hned obrážet obchodní domy nábytkem a poohlížet se po novém kousku. Pokud je konstrukce v pořádku, stačí jen vybrat novou potahovou látku a šikovného čalouníka.
část podsedáku
Jaká je ta pravá?
Na výběr máte ze dvou možností, syntetika (polypropylen nebo akryl) a příroda (hedvábné nebo bavlněné tkaniny, len). Obojí má svoje výhody i nevýhody. V případě nábytku jsou používány potahovky v kombinaci více materiálů. Jestliže chcete něco, co má delší životnost a tedy i výdrž při častém používání, sáhněte po tkanině s pevnější vazbou.
Barva dle libosti
Co do barvy, nový potah by měl ladit s ostatními kousky nábytku v interiéru a i s odstínem malby. Pokud obměňujete jen část stávajícího nábytku, novým potahem tak můžete doladit nově pořízené kousky nebo novou výmalbu.
Hitem dnešní doby jsou materiály upravené tak, aby nepropustily tekutiny, označují se jako protišpinavé, což ocení především rodiny s malými dětmi, kde dochází často k různým nehodám. Odstranění nečistoty v tomto případě není nic obtížného.
Jestliže se rozhodnete pro nový potah, vybírejte opravdu kvalitní, i když si sáhnete hlouběji do kapsy, určitě to bude stát za to. Hodně využívaný nábytek by měl být potažen materiálem odolným proti mechanickému poškození. Míra poškození je označována jako cyklus a opravdu kvalitní látka by měla mít hodnotu až čtyřicet pět tisíc. Dalším kritériem je pak udržení kvalitního barevného odstínu i po dobu několika roků. To zaručuje přítomnost silikonů nebo teflonu.
vzorovaná látka
Péče je také důležitá
Nic nevydrží věčně, ale dostatečnou péči můžete živnost čehokoliv, výrazně prodloužit. Jinak tomu není ani u potahovek. Vždy používejte na čištění jen prostředky k tomu určené, skvrny nenechávejte zaschnout, látku nikdy násilím nedrhněte, nepoužívejte na ni nic drsného, pozor dávejte na domácí mazlíčky s drápy a zabraňte tomu, aby přímo na tkaninu pronikalo přímé sluneční světlo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup