Ulehčete si úklid, chce to jen dobrý systém

Není snad nikdo, kdo by se v úklidu vyloženě vyžíval. Pokud tedy nejste jako Monika z Přátel. Každopádně úklid k životu patří a všichni se tak nějak lépe cítíme, když máme kolem sebe čisto a hezky. Jistě, každý má svůj vlastní systém i jinou intenzitu úklidu, ale všichni se snažíme udržovat si okolo sebe přijatelně poklizené okolí. Jenže jak se z toho nezbláznit? Několik místností v domě či bytě, do toho práce, povinnosti s dětmi, vaření, nákupy a do toho ještě udržovat celý dům v čistotě. Nemusíte se toho obávat, a když si při úklidu stanovíte jasné cíle a půjdete na to postupně, určitě vás to už nebude tolik děsit.
čisticí prostředky

Místnost po místnosti

Není divu, že vám jde z úklidu hlava kolem, když se rozhodnete, že za jedno dopoledne dokonale vydrhnete celý byt. Všechny pokoje naráz a k tomu kuchyň a koupelna? Nemožné. Proto si rozdělte práci na několik dnů a vemte to pěkně od podlahy. Určete si kdy ve který den, co uklidíte. Začněte kdekoliv, tam kde je to nejnutnější a postupujte dál. Pokud budete udržovat prostor čistý průběžně a uděláte každý den něco, bude pořádek daleko snáze udržitelný a vy přitom nemusíte zešílet. Díky tomu také budete mít více času věnovat se i koutům a záhybům v domácnosti, na které se běžně nedostane. Často přehlížíme všechno, co nejde moc vidět a kam nedosáhneme. Na taková místa pak dojde většinou až při vánočním úklidu, když to budete dělat postupně a průběžně, ani ten vám už nebude způsobovat husí kůži. Jde tak o dlouhodobou spokojenost.
mop na podlahu

Pro okna si vyhraďte jiný den a využívejte finty

Samotnou kapitolou je mytí oken, které zabere většinou nejvíce času. Aby ne, okna patří k těm nejznečištěnějším vůbec. Těm věnujte zvláštní den a vemte to jedním hopem. Pokud jich máte přece jen v domě až příliš, rozpočítejte si práci spravedlivě na několik po sobě jdoucích dnů. Jen na ně nezapomeňte.
Skvělé je, že když budete uklízet den po dni a určitou pravidelností můžete si práci posléze i značně usnadnit. Jen si to vemte, když přistoupíte je sporáku, který myjete pravidelně, nebudou na něm žádné zašlé skvrny a připáleniny ještě z minulého víkendu. Takže po vaření ho stačí jen setřít hadříkem a máte vystaráno. Stejné to je i s koupelnou nebo toaletou. Pak stačí vzít na celou domácnost pár vlhčených čistících ubrousků a s nimi utřete a vyčistíte všechno, co tam není, bůh ví jak dlouho. Zkrátí se vám tím podstatně i doba uklízení.