Styl retro v ložnici: Nadčasová praktická volba stylu

Ložnici zařizuje člověk hlavně pro sebe, návštěvy si tam většinou nevodí. Je to prostor, který je třeba zařídit pro klidný a spokojený oddech. Přímo se tedy nabízí, že tento pokoj může odrážet styl majitelů, bez ohledu na poslední výstřelky módy. Prvotní poslání vybavení ložnice je navození pocitu klidu a bezpečí.

retro1

Jednou z variant, jak se vypořádat s vybavením, je volba zábavného a pestrého retro stylu. Všechny módní styly ve vybavení domácnosti jsou časově omezenou záležitostí a jedny módní trendy jsou vystřídané jinými. Retro styl je sázka na jistotu, že jde o nadčasový styl, který se drží v oblibě už celou řadu let a poskytuje poměrně mnoho možností, jak se k němu postavit. Právě z tohoto důvodu může být retro styl tou nejlepší volbou pro interiér ložnice.

Samozřejmě, bez ohledu na typ nábytku, který preferujete, je nutné upřednostňovat kvalitní materiály. To však platí ještě více v případě ložnice v retro stylu, která je ze své podstaty vytvořena tak, aby vydržela v průběhu času.

Materiály by měly být kvalitní, jako je například masivní dřevo, které by mělo být vybráno z druhů, které jsou pro vybrané období nejvýhodnější, například dub, třešeň, ořech nebo mahagon, použité v přírodních odstínech. Alternativně, pokud místnost, kterou zařizujete, nepatří k těm extra velkým, bude nejlepší volbou nadčasový bílý lak. Ve všech případech se tyto kusy nábytku musí sladit s bytovým textilem, který je v ložnici nezbytností. Neměl by chybět stylový měkký koberec nebo těžké závěsy, které nepropustí světlo a postarají se tak o příjemné lenošení, když si budete chtít třeba o víkendu pospat déle. Součástí ložnice jsou samozřejmě i přehozy a dekorativní polštáře, stejně tak sladěné se zbytkem vybavení.

retro

Navíc, zatímco se současným stylem je možné některá pravidla při zařizování pozměnit, míchat trendy a barvy, v retro stylu je nutné zachovat přísné základní nastavení: klasický triptych skládající se z postele, skříně a komody by měl respektovat stejné tvary a stejné materiály. K tomuto základu se potom přidávají další kusy nábytku, jako je například retro noční stolek, toaletní stolek, další skříňky k vytvoření většího úložního prostoru, zrcadlo, a nesmí se zapomenout i na vhodné osvícení, včetně lampiček, které mohou být součástí praktických dekorací.