Semínka můžete klíčit i na okenním parapetu!

Je vám líto, že nevlastníte zahradu, dokonce ani malou zahrádku? Nemáte ani balkón, kam byste umístili truhlíky se substrátem na pěstování rostlin? V tom případě vám zbývá jedna jediná možnost – pusťte se do klíčení semen od nakliceno!
To je ta pravá kratochvíle pro všechny lidi, kteří by se rádi pustili do zahradničení, ale nemají k tomu dost prostoru. Ovšem klíčení semínek ocení stejně tak i všichni ti, kdo mají pole lán, ale chtějí si zajímavě zpestřit jídelníček.
Na mladých výhoncích rostlin je totiž nejvíce zajímavé to, že je vypěstujete za pár dní a s minimálním úsilím, a přesto jsou pro zdraví člověka ještě více přínosné, než dospělá zelenina anebo ovoce. Čím to je? Je to tím, že právě do mladých, klíčících rostlinek, vkládá příroda to nejcennější.klíčící cizrna.jpg
Jestliže vás klíčení semínek zaujalo, můžete se do něj pustit prakticky hned. Nejdříve si ovšem opatřete to málo, co je k němu nezbytné. To jsou samozřejmě kvalitní semena, a hodit se vám jistě bude i speciální sklenice anebo biomiska na klíčení.
S dobrým vybavením jde všechno lépe, to je stará známá pravda. A platí to i o klíčení semínek – s tím si sice hravě poradíte, i když budete doma improvizovat, ale na druhou stranu, pokud budete mít po ruce dobré vybavení, tak vám všechno půjde ještě mnohem lépe.semeno s klíčkem.jpg
Ať už si však pořídíte kvalitní chytře navržené nádoby anebo si vystačíte se starou zavařovací sklenicí, maximum péče věnujte výběru semen.
Výběr semen byste neměli podcenit, protože právě jejich kvalita se přímo promítá do toho, co si naložíte na talíř. V žádném případě se nesmí jednat o semena mořená anebo jinak chemicky ošetřená, nejlepší volbou jsou semínka přímo určená ke klíčení, ideálně s certifikátem bio.
Jedině tak budete mít k dispozici velkou úrodu pro zdraví, která bude nabitá vitamíny, minerály, enzymy a dalšími důležitými živinami, které právě v nadcházejícím zimním období naše tělo ocení.