Osvětlení podkroví

Denní světlo zde zajišťují především střešní okna. Když je prostor ale rozlehlý, nemusí to stačit. Tím spíše při stmívání či špatném počasí. Při volbě správného osvětlení vznikne příjemná atmosféra. Jak na to?

Elektroinstalaci určitě svěřte do rukou odborníků, protože se jedná o akci poněkud složitější a náročnější. Již při zařizování je proto potřeba dopředu vědět, jaké osvětlení budete chtít. A z jakých druhů lze volit?

položená žárovka

·         Bodové osvětlení

Tento typ je v poslední době velmi oblíbený – nikde nic nepřekáží, nevisí a navíc je bezúdržbové. Je možné jej instalovat na zdi, do země, na strop či na každý stupínek schodu. Velkou výhodou je snadné nasměrování přesně na požadované místo.

·         LED pásky

Říká se jim také neviditelné světlo, protože se jedná o speciální pásky schované kamkoliv, kde nejsou vidět. V případě podkroví je možné je umístit za trámy, kde vytvoří příjemně tlumené světlo vytvářející zajímavé reliéfy. Na výběr jsou navíc klasické i různě barevné pásky.
LED osvětlení tunelu

·         Lanka

Moderní řešení do podkrovních bytů. Pomocí šikmin se umístí u hřebene lanka, na nichž jsou světla, která dokážou osvětlit celou místnost. Lze je vést ode zdi ke zdi či po šikmině nahoru. Mohou se z nich vytvářet nejrůznější tvary.

Nic nebrání kombinaci více druhů. Podkroví je totiž tak specifické místo, že vám nejspíše ani nic jiného nezbude. V každém případě se nevyplatí na osvětlení šetřit – málo světla totiž ponuře působí na psychiku.

Kromě uvedených je možné použít také speciální dekorativní světýlka, která dopomohou k vytvoření relaxačního rázu místnosti. Knížku si u nich sice nepřečtete, ale po náročném dni se u nich můžete uvolnit a odpočinout.

Pro vyznavače módy se na trhu dají sehnat různé designové kousky. Ty jsou vzhledově velmi zajímavé, a pokud budou ladit s ostatním vybavením a dotvořovat tak atmosféru, stanou se třešničkou na pomyslném dortu.