Není rodina jako rodina

Mít okolo sebe velkou šťastnou rodinu je jedno z největších štěstí v životě. Pocítit podporu od svých rodičů, pocit, že se můžete vždycky spolehnout na babičku nebo vědomí, že i když zavoláte své tetě o půlnoci, tak jste si jisti, že ho zvedne, jako popisuje . Tohle všechno se může pro někoho zdát jako naprostá samozřejmost.
osamělá osoba

Bohužel, ne každý má to štěstí, kdy je obklopen svou rodinou. Je několik možností, jak můžete o rodinu přijít. Stát se může to nehorší, jako je nečekané úmrtí rodiče na nemoc nebo nějaká nehoda. Druhou možností, kterou někteří označí za ještě horší, je situace, ve které se někdo z rodiny, kdo je Vám blízký spáchá sebevraždu nebo Vás opustí, a to bez udání důvodu.

Ano, všechny způsoby ztráty končí stejně, jenže je mezi nimi zásadní rozdíl. Když Vám někdo z rodiny zemře v důsledku neočekávaných událostí, víte, že to dotyčný neudělal úmyslně, že si takovou cestu nevybral. Ovšem, jakmile Vás někdo blízký opustí, jakýmkoliv způsobem dobrovolně, v hlavě se začnou honit myšlenky na to, proč, z jakého důvodu a také, co jste udělali špatně.

Když jakákoliv z těchto situací nastane a vy svou rodinu ztratíte, zaměřte se na to, abyste se obklopili jen lidmi, kterým můžete věřit, máte je rádi. Rodina je důležitá, ale existuje nejeden člověk, který by řekl, že svou rodinu nepotřebuje a má k tomu pádný důvod a přesto všechno je schopen být šťastný.

V těchto složitých situacích se zaměřte na to, s kým se stýkáte. Může to být náročné, ale nenechte okolo sebe lidi, kteří se tváří, jako přátelé a třeba i rodinní příslušníci, když se přitom jedná o někoho, kdo Vás jen zneužívá, užívá si vaší bolesti, závidí, či se Vás drží jen proto, že chce něčeho skrze Vaši přítomnost dosáhnout. Nenechte negativní vlny, které tito lidé vyzařují, aby Vás jakkoliv zasáhli. Mějte kolem sebe jen ty, kteří pro Vás jsou schopni udělat téměř cokoliv, kteří se budou snažit udělat vše proto, abyste byli šťastní, vyslechnou si Vaše trápení, v nouzi podají záchranou ruku, zkrátka tady pro Vás budou.
turistky v horách

Až se tak stane, poznáte, že obrovskou část toho, jak jsme šťastní, tvoří okolí, kterým se obklopujeme a vlastně ani nezáleží, zda jsou dané osoby genetická rodina nebo ne.