Krásný doplněk do bytu

Většinou ženy mají tendenci vylepšovat si domácí hnízdečko. Nakupují doplňky, různé dekorace, a když už nic jiného, tak alespoň rozestaví nové květiny po místnostech. Zkrátka to mají nějak v krvi. Muži zase jsou více na praktické věci a tak kutilům udělá radost pro změnu práce se dřevem nebo jiným materiálem, který poté bude sloužit k dalším účelům. Někdo zase rád maluje, tká, háčkuje nebo vyšívá. Mimochodem takové krásně ručně vytvořené koberce, jsou nádherným bytovým doplňkem a je jedno, kde jim nalezneme místo. Záleží na vyjádření toho, kdo se do nich pustil. Poté je lze umístit i na zeď nebo na zem.

takní

Gobelín versus tapisérie
Kdo nemá známost, tak si tyto dva pojmy plete, jedná se ale o dvě odlišné věci.
Gobelín – je tkaný, a pokud se bude jednat o skutečně pravou jeho identitu, tak bude tkaný vazbou, která se bude zakládat na tom, když útková nit bude překrývat osnovní a to v horizontálním směru. Je ovšem pravdou, že kdo tomu nebude rozumět, tak ani nepozná, že se bude jednat o gobelín, proto se to zřejmě tak často zaměňuje.

Tapisérie – může být zhotovena výšivkou, malbou a tkaním. Můžeme ji umístit do interiéru jako reprezentační nebo dekorační doplněk. V některých případech je naprosto ideální jako akustická izolace. Pokud bychom chtěli vidět největší sbírku této krásy, tak bychom si museli udělat výlet do Českého Krumlova, kde ji můžeme obdivovat na místním zámku a že je skutečně na co se dívat.

koberec

Přesto něco mají společného

Většinou jim musí předcházet nějaký návrh, který bychom rádi zvěčnili. Ten se většinou dělá na papír pro lepší představu a provedení. Také si na chvíli zahrajeme na malíře, abychom se přesvědčili, že naše představa bude odpovídat přesně tomu, co by se nám líbilo nebo hodilo do bytu. Nicméně budeme potřebovat ještě rám, který bude tvořit nejčastěji obdélník a bude opatřený hřebíčky. Ty jsou nezbytnou součástí ke tvorbě. Tento úkol můžeme zadat svým kutilům.
Po různé technice a vylepšování se můžeme pochlubit výslednou prací, pokud máme odvahu se do něčeho takového pustit sami.