Kouzelná Brazílie

Ne nadarmo začíná čím dál tím více lidí jezdit na dovolenou do Brazílie. Pokud toužíte v tomhle ošklivém počasí po teple a moři, pak je pro vás Brazílie tím nejlepším řešením. Může vám toho totiž nabídnout opravdu mnoho. Stačí si jen vybrat.
město Brazílie
Kromě největšího deštného pralesa můžete vidět až stovky překrásných pláží a to nejen na východě, ale také na severovýchodě.
O Brazílii můžeme říci, že je zde léto prakticky po celý rok. Teploty se pohybují v průměru okolo 30 stupňů a prší opravdu málo.
Pokud se rozhodnete do Brazílie vydat, měli byste určitě navštívit destinaci Fortaleza. Nejen že zde můžete vidět nekonečně dlouhé pláže, ale také ten nejjemnější písek vůbec. Ne nadarmo se říká, že díky jemnému písku se jedná o jedny z nejkrásnějších pláží na celém světě. Posuďte sami.
Jestliže patříte mezi milovníky samby, pak máte jasně vyhráno. Určitě musíte ochutnat i chuť caipirinhy.
Každým rokem přijíždí do Brazílie více a více turistů z celého světa.
Co se týká ubytování, určitě nemusíte mít strach. Je opravdu z čeho vybírat. Nejčastěji ale narazíte na hotely apartmánového typu, kde určitě není nouze o sportoviště nebo bazény.
pobřeží Brazílie
I milovníci historie si v Brazílii přijdou na své. Historické centrum naleznete na konci pláže zvané Iracema. Uličky jsou postaveny v koloniálním stylu a jsou považovány za centrum nočního života. Velmi známé jsou podniky jako La Pirata nebo Lupus.
Jestli patříte mezi ty, kteří dají raději přednost odpočinku, pak pro vás bude ideálním místem pláž Futuro. Má 16 km a díky své velikosti dá člověku pocit volnosti a prostoru.
Pokud jste také gurmáni, rozhodně nebudete nijak ošizeni. Brazilská kuchyně je totiž opravdu výtečná. Jídelníček je velmi pestrý, takže záleží na vás, na co zrovna budete mít chuť.
Určitě za návštěvu stojí také džusové bary, kterých je zde opravdu mnoho. Džusy jsou připraveny z čerstvého a hlavně vynikajícího ovoce.
Jestliže budete mít někdy možnost vydat se do Brazílie, určitě neváhejte. Rozhodně nebudete ničeho litovat.