Kontrolujte vody kvalitními testery

Proč je nutné kontrolovat hodnotu zásaditosti a kyselosti u vody v bazénu? Pokud se chcete koupat v naprosté čistotě a bez rizika jakékoliv závadnosti vody, určitě byste měli přemýšlet o tom, jestliže máte ve vodě správně nastavenou hodnotu pH.
Samotná důležitost pak tkví v tom, že jakmile je pH příliš vysoké, začne voda dráždit oči a celkově pokožku. Navíc kromě toho voda ztrácí desinfekční účinky, což je samozřejmě také nevhodné.

nohy v bazénu

Naopak příliš nízká hodnota má za důsledek postupné stárnutí plastového materiálu, který se nachází pod vodou. Tento materiál pak začne blednout a jeho kvalita jde strmě dolů. Stejně tak to platí pro kovový materiál, který i v protikorozním provedení může vlivem špatně nastavené vody začít korodovat.
Jak můžete vidět, ani jeden stav není jakkoli pozitivní, a proto je žádoucí udržovat vodu v pořádku. Jak toho však dosáhnout?

Rozhodnutí by mělo padnout na kontrolní prostředek

Chcete-li mít vše pod kontrolou, pak vaším cílem bude pH tester. Ten je velmi jednoduchý a slouží k tomu, abyste zjistili, jak na tom voda ve vašem bazénu je. Jakmile budete vědět, jak na tom jste, můžete se pustit do dalších úprav. K tomu slouží dva základní prostředky:

splývání

  • pH plus = má za následek zvýšení hodnoty, což vede k možnosti úpravy na správnou hodnotu
  • pH minus – jde o přípravek, který má zcela opačný efekt než výše zmíněný

Je to jednoduché a prosté, a proto je to dobré úpravu nezanedbat. Právě díky své jednoduchosti by se do úpravy měl pustit každý člověk, který si chcete svého zahradního bazénu opravdu užívat. Správným nastavením se totiž vyhnete jak zdravotním problémům, tak především pak degradaci vybavení, které se přímo v bazénu nachází. Proto neváhejte pořídit veškeré důležité produkty k tomu, abyste mohli vodu upravit do toho správného stavu a mohli si tak užívat komfortu především při parných letních dnech.