Kila poletí dolů

O tom, jak rychle a účinně zhubnout, byly už napsány hotové romány, stejně tak o tom, jak si váhu udržet a znovu nepřibrat. Narazíte na zaručeně osvědčené recepty, jste ochotni podstoupit věci možné i nemožné, ale otázka je, zda je to tak správně.
plátky zeleniny
Čím začít?
Možná to bude znít jako klišé, ale hubnutí není nic obtížného. Jednoduché rady zní:
1) jezte často a malé porce
2) nehladovte
3) do jídelníčku zařaďte ovoce, zeleninu, bílé maso, ryby
4) hýbejte se
5) nestoupejte na váhu několikrát za den
6) dodržujte pitný režim
7) připravte si jídlo na celý den do krabiček
8) věnujte dostatek času kvalitnímu spánku
9) omezte alkohol, především tvrdý
Dá se říci, že celkově se jedná o to, jaký zdravotní styl vedete, zda vám jde jen o to, dát dolů pár kilogramů, protože se chystáte na luxusní dovolenou nebo toužíte po změně, nebo vám jde o lepší stravovací návyky a trvalý výsledek.
zápisník na hubnutí
Rozhodně nic neplánujte, každé tělo je jiné, za měsíc je ideální ztratit tak dva kilogramy, může to být měně nebo více, je to individuální. Pokud začnete hubnout s kamarádkou, rozhodně se nesrovnávejte, důležité je být v pohodě.
Vždy se jedná o běh na dlouhou trať, buďte proto trpěliví, časem to na vás bude vidět a poznáte to samozřejmě i na oblečení.
Co se týká pohybu, volte takový, který vám vyhovuje a berte v úvahu svoje případná fyzická omezení. Ideální a navíc přirozenou formou je rychlá chůze. Zkuste část cesty do práce jít po svých, víkendy věnujte dlouhým procházkám. Obyčejnou chůzí se můžete zbavit během měsíce i tří kilogramů.
A občas si klidně zahřešte, pár dílků čokolády vás nezabije, občas sklenička dobrého vína také ne. Snažte se nahradit běžné přílohy, místo klasických špaget zkuste cuketové, jako sladidlo používejte med. Prostě všeho s mírou a přiměřeně.
A co je nejdůležitější? Dělejte to pro sebe, pro svůj dobrý pocit ze sebe sama.