Kdy začít s přípravami na stěhování

Také nemáte rádi borce, co se chlubí, jak vše zvládnou „levou zadní“, a ke stěhování jim stačí volný víkend? Podle některých takových jedinců je dostatečně dlouhá doba pro zabalení věcí čtvrtek a pátek, vždy mezi osmnáctou a dvaadvacátou hodinou, s tím, že v sobotu ráno se může začít. Nelámou ti hlavu ani s tím, kontaktovat stěhovací firmu dva dny předem.

balení věcí do krabic

Možná, že někoho takového ve svém okolí znáte, ale abyste se řídili jeho radami, vám nedoporučujeme. Za prvé, je to velmi krátká doba na zabalení všech předmětů a na demontáž nábytku, na důkladné zabalení a přípravu spotřebičů, zejména chladničky a pračky, a za druhé se mohou vyskytnout nepředvídatelné situace, které vás zaskočí, a celá akce se buď výrazně protáhne, anebo ji bude nutné odložit, což způsobí další návazné komplikace.

balení knih

Začínejte s přípravami na papír – než se pustíte do přípravných prací, v klidu si lehněte do postele, nebo třeba na zem na koberec, otevřete papírový záznamový blok a začněte si zapisovat vše, co vás v této souvislosti bude napadat, počínaje balením věcí a konče administrativou, kterou za vás nikdo nevyřeší. Budete možná potřebovat nové doklady, techničák od auta, nájemní smlouvu a nové smlouvy na dodávky energií. Bude možná nutné zajistit pro stěhováky parkovací místa, dostatek balicího materiálu i na zabalení nábytku, budete zřejmě muset vyřešit rozmontování nábytku či instalaci svítidel, garnýží, rolet či žaluzií. A možná, že se vás týkají i vzrostlé pokojové rostliny, které musíte opatrně zabalit a umístit do vhodné nádoby.

Včasný kontakt je záruka úspěchu – stěhovací firmy bývají zamluvené dopředu někdy i v délce tří týdnů, a to zejména o víkendech. Počítejte s tím, aby vás to nepřekvapilo, a kontaktujte je raději pět až šest týdnů předem. A pokud musíte zajistit pro levné stěhování v Praze Odnes to placené parkování ve městě, žádejte o ně zhruba pět týdnů předem, protože na vyřízení vaší žádosti mají úředníci celých třicet dnů (kalendářních).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup