Kdy se hodí chemické WC? Vyberte to, které vám sedne

Řešíte kam chodit na toaletu na chatě, nebo třeba v karavanu? Mít kam si odskočit je zkrátka nutnost. Určitě stojí za to si zjistit jaká toaleta bude ta nejvhodnější. Vyzkoušejte chemické wc, vyhovující vašim požadavkům.

Přenosné, nebo vestavné?

Než si pořídíme chemické wc, je třeba si uvědomit, kolik prostoru můžeme vyčlenit. Samozřejmě čím větší, tím více spláchnutí zvládne a dodá více pohodlí. Podle prostoru pak můžeme vybírat mezi malým přenosným wc, nebo velkou vestavnou toaletou.

Přenosné wc

Jeho hlavní výhodou je, že díky svým malým rozměrům nezabere tolik místa. Je tvořen ze dvou částí. Spodní část, odpadní nádrže s nálevkou, je určena pro doplnění modré chemie a vrchní část pak tvoří mísa a splachovací nádrž. Pro oddělení obou nádrží slouží záklopka, která těsní spodní zásobník a tím zabraňuje šíření nepříjemného zápachu.

chemické wc

Vestavné wc

Je nejvhodnější chemické wc na chatu, nebo také jako zahradní wc. Zde už bude třeba počítat s tím, že zabere více prostoru a není možné ho dále nikam přemisťovat. Výhodou vestavného chemického wc je, že ho můžeme napojit na vodovodní řád.

Jak se chemické wc splachuje?

Chemické wc má dva typy splachování. Pro využití tam, kde bychom elektrické připojení hledali marně, je vhodné zvolit toaletu s manuálním splachováním, které ke svému chodu využívá buď takzvané měchy, jež jsou levnější, nebo písty, které se těší delší životností.

Lepší komfort nám však zajistí toaleta s elektrickým splachováním. K tomu, abyste mohli splachovat chemické wc, bude třeba přístup k elektrické energii. Splachování je poháněno čerpadlem na 12V.

Ekologie není silnou stránkou

Pravdou je, že chemické wc není úplně ekologické, už jen z toho důvodu, že pro svou funkci se musí použít speciální chemie. Díky speciálnímu složení je možné rozložit odpad a snížit jeho nepříjemný zápach.

Chemických prostředků do toalet jsou tři druhy označené barvami:

  • Zelená – Chemie pro rozklad odpadu a toaletního papíru, která je šetrnější k životnímu prostředí.
  • Modrá – Běžná chemie pro rozklad odpadu a toaletního papíru.
  • Růžová – Pro dezinfekci a snadné splachování, určená do nádržky na splachování. Prodlužuje životnost mechanismu splachování.

Aby chemie v toaletě mohla vše dobře rozložit, je třeba používat speciální toaletní papír, který se snadno rozloží. Pokud bychom použili běžný toaletní papír, mohlo by se stát, že by nedošlo k jeho rozkladu, wc by se zaneslo a začalo by zapáchat.

zahradní wc

Údržba je důležitá

Údržba chemické toalety je snazší než údržba klasického wc. Je však třeba pro čištění zvolit prostředky určené pro údržbu chemických toalet.

Proč chemické wc?

Suché wc zapáchá

Jeden z největších rozdílů při použití chemického wc místo klasického suchého je ten, že chemické wc nezapáchá. Je tedy mnohem pohodlnější se usadit na toaletu, kde všude kolem nelétá spoustu much a nejsme nuceni svou potřebu vykonat rychleji, než se udusíme zápachem.

Nemocní a senioři uvítají

Chemické wc také uvítají senioři a lidé s omezenou hybností, kteří mají problém využívat běžnou toaletu.

Menší spotřeba vody, praktické na cesty

Oproti klasické splachovací toaletě, chemické wc splachováním nespotřebuje tolik vody. Za další plus můžeme také považovat, že přenosné chemické wc můžeme mít s sebou na cestách autem či karavanem, zatímco klasická toaleta není k dostání úplně všude.

I přesto, že jeho šetrnost k ekologii není zrovna na jedničku, správným používáním není třeba mít výčitky. S chemickým záchodem si můžeme pohodlně užívat pobytu na chatě, chalupě, zahradě, i v karavanu na cestách třeba po celém světě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup