Kdy je vhodné použít betonové oplocení

Pokud máme pozemek, ať už u chaty či chalupy nebo u rodinného domku, je jeho oplocení poměrně jednoduchým řešením, jak jej zabezpečit proti nepovolanému vniknutí. Problém je často jen v tom, jaký typ plotu bychom měli vybrat.

V současnosti si získává na popularitě betonové oplocení, a je snadné pochopit proč. Je dostatečně pevné, a navíc se nedá snadno probořit či přelézt, čímž plní svou ochrannou funkci. Co se vzhledu týče, je možné jej postavit v podobě klasické zdi či použít různé tvarované ornamenty.

solidní betonový plot

To vše však ani zdaleka neznamená, že se hodí naprosto všude. Jsou totiž situace, kdy se vyplatí investovat do jiného, například dřevěného typu. A je jich více, než si dovedeme představit.

Tou první překážkou jsou nejčastěji finance. Je totiž pravdou, že betonový plot je zdaleka nejdražší, a pokud má skutečně plnit svou funkci, je potřeba, aby byl kvalitně postaven. A to již něco stojí. Zdaleka ne každý má pak dost peněz. V tomto případě je pak lepší postavit levnější typ, avšak kvalitněji. Poskytne nám tak mnohem větší ochranu.

skládací betonový plot

Dále je to údržba. Aby vypadal dobře a dlouho sloužil, je potřeba jej pravidelně natírat a opravovat případné praskliny. Jinak se totiž může stát, že se nám relativně brzy rozpadne. To platí zvláště u těch méně kvalitních, avšak postupem času by to potkalo každý. A je faktem, že ne všichni máme dostatek času se tomu takto věnovat.

Zde může být řešením drátový či sítový plot, který je nejen levný, ale také bezúdržbový. A ačkoliv neposkytuje ani zdaleka takovou ochranu, rozhodně je lepší než rozpadlý beton.

Proto bychom si vždy měli uvědomit naše možnosti a podle toho se zařídit. Tak bude naše zahrada vypadat nejen co nejlépe, ale také bude dostatečně chráněná. A to je koneckonců to proč plot vůbec stavíme. Ochrana zdraví a majetku jak našeho, tak našich blízkých, by totiž pro nás měla být vždy na prvním místě.