Kdo se může přihlásit do pomaturitního studia AJ?

Na workshopech a přednáškách se někdy setkáme s otázkou: pro koho je vlastně pomaturitní studium vhodné? Je to jenom pro maturanty? Rozhodli jsme se tedy, že dáme dohromady článek, který vám představí profily lidí, kteří se k nám hlásí na pomaturitní studium, a jejich motivace.

Pro účely článku jsme jim změnili jména, avšak příběhy jsou založené na reálných studentech a studentkách našeho pomaturitního studia angličtiny. Čtěte dále a třeba se v některém z medailonků poznáte i vy, a to může být znamení pro to, abyste se do studia angličtiny rovnou přihlásili!

univerzita

Agáta: Po maturitě jsem nevěděla, co dál

Celý život jsem takový trochu váhavý střelec, zkrátka jsem ještě v posledním ročníku na střední nevěděla, jakým směrem se vydat. Nechtěla jsem dělat unáhlené rozhodnutí, tak jsem se rozhodla přihlásit na jazykovku. Začala jsem se jít do ročního studia angličtiny a nelituju. Jsem teď v angličtině na úrovni C1 a rozhodla jsem se jít studovat mezinárodní obchod na vysokou.

Martin: Nedostal jsem se na vysokou školu

Už od mala jsem chtěl být doktorem, takže to pro mě byla po maturitě jasná volba. Akorát mi to teda v přijímačkách na medicínu na první pokus nevyšlo. Nechtěl jsem ztratit rok a status studenta, tak jsem se přihlásil do pomaturitního studia angličtiny na jazykovce. Díky tomu jsem pořád student, čtyři hodiny denně se učím jazyk a zbytek dne mám čas se připravovat na přijímačky. Značka ideál.

ukázka školení

Alena: Potřebovala jsem se intenzivně a dobře naučit anglicky do práce
V práci mělo dojít ke sloučení naší firmy s další velkou nadnárodní firmou, takže jsem se potřebovala intenzivně a dobře naučit anglicky. Hledala jsem nejrůznější možnosti, ale jako nejintenzivnější mi nakonec vypadlo pomaturitní studium angličtiny.

Nejdřív jsem se bála, že to je jenom pro mladé po maturitě, ale ukázalo se, že jsme ve třídě dokonce dvě ve stejné situaci a se spolužáky jsme si skvěle sedli. Můj zaměstnavatel mě ve studiu podporuje a já cítím neskutečné pokroky hlavně v eliminaci strachu z mluvení.

Tomáš: Chtěl jsem odjet do zahraničí

Věděl jsem, že chci jít studovat do zahraničí, konkrétně do Skotska. K přijetí jsem potřeboval zkoušky IELTS na určité body, ale podle cvičných testů jsem zjistil, že to letos teda nezvládnu. Přihlásil jsem se do pomaturitního studia angličtiny a tím si zaručil nejen status studenta, ale i parádní přípravu na zkoušky. Ty jsem o rok později složil a teď už studuju na své vysněné univerzitě v Edinburghu.

hlavní město

Napadly vás při čtení medailonků nějaké otázky? Zajímají vás podrobnosti studia v pomaturitním kurzu angličtiny? Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi zodpoví veškeré dotazy a pomohou s přihlašováním.