Jak udělat místo tam, kde není prostoru?

Téměř každý z nás už zažil nějaké to vyklízení. Mohlo se jednat o pozůstalost, kdy byl dům, či byt zaplněn velkým množstvím nábytku a zbytečností, jejichž účel už dávno neplatil. Mohlo se jednat o budovu zničenou ohněm, povodněmi, či jiným způsobem. Ať už je důvod jakýkoliv, je jasné, že na vesnici je to snazší než ve městě.

polorozpadlý dům

Proč to tak je?

Vyklidit nemovitost na vesnici je snadné, jelikož mnoho vesnic disponuje vlastním sběrným dvorem, obvykle máte po ruce souseda s tažným vozíkem, a vesnice není tak frekventovaná, tudíž není problém jezdit tam a zpátky. Když už jde ale o větší město, například vyklízení objektů v Praze, nastane potíž. Tou mohou být úzké uličky, málo prostoru v autě, nebo třeba fakt, že cesta k nejbližšímu sběrnému dvoru vede přes velmi frekventovanou silnici, a tak by vám vyvážení mohlo zabrat neskutečné množství času.

Jaké jsou možnosti?

Možností je hned několik. Můžete si najmout zkušenou firmu, která se o vše postará za vás. Obvykle stačí do vyhledávače zadat pojem, který vás zajímá, a místo, tedy například vyklízení nemovitosti Praha, a probrat se výsledky. Firmu kontaktujete, a domluvíte se na čase i ceně. Oni pak jen přijedou, naloží vše, co je potřeba vyvézt, a zbaví se toho za vás. Nemusíte tak řešit místo a čas na sběrném dvoře, pronájem dodávky, ani ochotné přátele, kteří by do toho šli s vámi.

starý nábytek

Další možností je pak jít do toho na vlastní pěst. Svoláte přátele a rodinu, a pustíte se do práce. Samozřejmě si musíte sehnat vlastní odvoz, a vyklízet v takovém čase, aby pak bylo vyklizený nepořádek kam uložit. Faktem však zůstává, že doba kdy jsou sběrné dvory a skládky otevřeny, je úměrná době, kdy jsou hlavní pozemní komunikace nejvíce vytíženy. Výhodou však je, že se možná přátele, či členové rodiny ujmou některých věcí, které chcete vyhodit, a bude tak toho na vývoz méně. Můžete také nabídnout na internetu lidem, že se mohou přijet podívat, a odvézt si co chtějí, čímž se rovněž zbavíte velkého množství zbytečností, které by jinak bylo nutné odvážet, a uděláte si tak místo v autě.