Jak na učení, tak na hraní

Ideální je, pokud má dítě svůj vlastní pokoj a nemusí se o něj s nikým dělit. Většina dětí, které mají sourozence, se však o místnost musí podělit s někým dalším. Všechno má ale svoje řešení a inspirací najdete také celou řadu.
psací stůl u nástěnky
1.      Na hraní, učení, spánek i odpočinek
Dětský pokoj by měl splňovat hned několik základních kritérií. Mělo by v něm být všechno potřebné, pohodlná postel na spaní, pokud je dětí více, pak je ideálním řešením palanda, psací stůl, kvalitní židle, koutek, kde mohou být hračky, dostatečné osvětlení. Záleží také na tom, jakou částku můžete z rodinného rozpočtu do přestavby pokoje investovat. Ideálním řešením je, uzpůsobit pokoj tak, aby mohl být využíván nejen v průběhu docházky na základní školu, ale i později při studiu střední školy. Ale to už je na uvážení každého.
2.      Učení a volný čas
Prostor by měl být uzpůsoben pro různé aktivity. Základem je velikost místnosti, kde je dětský pokoj. Ve větším prostoru máte možnost se dostatečně vyřádit a nejste nijak omezováni, u menších místností bude organizace trochu náročnější, ale nic není nemožné. Především jde o to, aby bylo všechno prakticky rozmístěno.
Při výběru psacího stolu a židle dbejte na kvalitu a na to, aby nábytek s dítětem rostl a nemuseli jste ho za pár let měnit. Na toto výrobci mysleli a varianta rostoucího nábytku je tak ideálním řešením, a to i z finanční stránky. Stůl by měl být pokud možno v místech, kde je nejvíce světla. Dnešní generace už se bez počítače neobejde, myslete tedy i na prostor pro jeho umístění.
dětský pokoj
3.      Místo na odpočívání
Stačí jen malý koutek, ale je důležitý. Učení se odbývat nemá, ale i relaxovat je nutné. Ideálním místem pro odpočinek je sedací pytel nebo vak. Pokoj by měl být ve veselých barvách, hlavně světlých, které učiní místnost velkou, s barvou stěn můžete sladit i ostatní doplňky jako polštáře či koberec.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup