Internet a máma na mateřské dovolené

Když jsme začali v devadesátých letech dvacátého století využívat internet pro účely elektronické pošty a přeposílávání dat, byl to opravdu revoluční zlom. A to jsme netušili, jaké možnosti nám internet otevře.
Internet upotřebí skutečně každý člověk. Dokonce i maminka na mateřské dovolené. Ač se to nezdá, internet je pro maminky malinkých dětiček nenahraditelný pomocník.
kuličkové počítadlo
· Nákup a prodej zboží z druhé ruky– každá maminka ví, že je celá řada věcí, které nemá smysl pořizovat nové. Oblečení, různé pomůcky jako chodítka, hračky, speciální stolečky a židličky, povlečení. Ne každá maminka má ve své blízkosti dětský second hand a proto jsou vítané buď internetové second handy, nebo rodičovské podpůrné skupiny, například na facebooku, kde maminky zboží nabízí k prodeji, nebo naopak shánějí. Stejně tak, má většina maminek velký přebytek těchto věcí, takže je výhodné je prodat tímto způsobem.
pletené botičky
· Portály zaměřené na mateřství – pro většinu nezúčastněných je to naprostá tlachárna, ale ženy na mateřské dovolené se prostě potřebují sdílet. Potřebují si vzájemně poradit, jak na kojení, jak začít s výživkou, kde trávit volný čas a ujistit se, že u jejich dětí je zdravý vývoj. Do toho si ženy potřebují postěžovat na manžely a na to, jak je čas mateřské ubíjející. Je to důležité pro zachování psychického zdraví maminek. Má to významné psychohygienické účinky.

· Internetové portály– ať už sháníte cokoli počínaje kojeneckou lahvičkou a konče třeba autosedačkou, obvykle využíváte stále častěji internetové portály. Těch s potřebami pro malé děti je na trhu opravdu značné množství.
mašličky na čepičce
· Volnočasové aktivity– dítě potřebuje už od kojeneckého věku celou řadu aktivit. Ve velkých městech je nabídka volnočasových aktivit pro nejmenší bohatá, takže je to hlavně o tom, co vlastně vybrat. V těch menších je to o tom, co je vůbec k dispozici. Internet je v těchto chvílích rozhodně nenahraditelný pomocník.