Ideální teplota vody v bazénu

Mít stálý přehled o tom, jaká je aktuální teplota vody v bazénu, je docela důležité. Každý člověk je v tomto směru jiný. Někteří lidé preferují teplotu „tak akorát“ nad jednadvacet stupňů celsia. Někdo by do vody v žádném případě nevlezl, pokud by neměla alespoň pětadvacet stupňů.

 • Záleží také na tom, jestli se jedná o klasický bazén, ve kterém se budete nějakým způsobem hýbat a potřebujete se spíše osvěžit anebo o vířivku, která je určená k jiným účelům.

hop do vody

Vířivka má za úkol provádět takzvanou hydroterapii.

 • Což znamená, že má
  • posilovat krevní oběh
  • snižovat krevní tlak
  • uvolňovat svaly
  • stimulovat imunitní systém.

Aby mohla vířivka všechny tyto funkce zastat, potřebuje mít teplou vodu alespoň na třicet sedm stupňů. Což znamená, že je to stejná teplota, jako vaše tělesná.

plovoucí teploměr

Děti teplotu vody neřeší

Teplota vody se ve všech relaxačních nádobách, ve kterých se hodláme koupat, měří i z jiného důvodu. Tím je ošetření a udržování kvalitní vody. Výrobci chemických přípravků, které se k tomuto účelu používají, často na etiketách píší, za jaké teploty se má jejich prostředek používat. Pokud bychom nedodrželi jeho pokyny, z tom lepším případě bychom účinnost těchto přípravků rapidně snížili.

úsměv pod vodou

Pořídit si bazénový teploměr je tedy docela důležité. Důvodů k tomuto kroku by se našlo ještě mnohem více. Pokud se vaše děti řadí do skupiny„kachniček“, odpadne vám neustálé přesvědčování v chladnějších letních dnech. Ony totiž tu vodu vidí trochu jinýma očima a cítí trochu jiným tělem nežli my, dospělí.

 • Zatímco my bychom tam kolikrát nestrčili ani malíček, jim ta voda připadá, že už málem dosahuje bodu varu.

Jestliže každoročně řešíte podobný problém, můžete vašim potomkům pořídit do bazénu teploměr, který má podobu některého vodního tvora. Mohou si tak hlídat určenou hranici a vám odpadne dohadování se o přiměřené teplotě.