Družstevní byt? Proč ne?

Na tom, že my lidé chceme někde bydlet, a že chceme nejen bydlení ledajaké, ale pokud možno co nejdokonalejší, není vůbec nic divného. Je přece jasné, že na současném stupni vývoje lidské společnosti není možné, aby žil běžný občan někde v nějaké chýši, zemljance, jeskyni nebo dokonce pod širým nebem. To jenom bezdomovci nocují na nádražích, pod mosty nebo kde se dá, a je jasné, že to nejsou lidé, kteří by byli zrovna ukázkovým příkladem, který bychom měli my ostatní následovat.

Prostě chceme a potřebujeme bydlet. Jenže jediné jisté bydlení je to, které nám v útlém věku poskytnou naši rodiče. A jakmile se začneme coby dospělí stavět na vlastní nohy, už se musíme postarat o to, abychom měli vlastní střechu nad hlavou. A sehnat ji nebývá rozhodně ani trochu snadné.

hnědá peněženka

Všude sice narážíme na inzerci realitních kanceláří, které nám nabízejí ledacos, široké spektrum nejrůznějších alternativ, někdy můžeme vidět i jiné nabídky v médiích nebo někde jinde umístěné inzerci, ale najít tu to, co by bylo to pravé zrovna pro nás, není přesto ani trochu jednoduché. A to zkrátka proto, že na extrémně nedokonalé bydlení nelze přistoupit, a kvalitní nabídky provázejí bez výjimky takové ceny, jež jsou pro obyčejné lidi nezaplatitelné.

A když si chce někdo koupit soukromý byt s využitím hypotéky, nejednou také neuspěje. Je přece jasné, že čím je nemovitost dražší, tím více si je na ni třeba půjčit, a čím víc si jeden musí půjčit, tím větší musí nabídnout záruky, dosvědčující, že půjčené peníze vrátí. A ani takové záruky nejednou ten, kdo by si chtěl půjčit, nedokáže nabídnout.

platební karty

Takže by to asi chtělo nějakou nemovitost, která by se dala koupit, ale která by zároveň byla levnější než běžné do soukromého vlastnictví prodávané domy a byty. A že taková snad ani neexistuje?

Věřte, že existuje. Lidé si přece mohou koupit i družstevní byt, který je tomu ryze soukromému velmi podobný. A hypotéka družstevní byt zaplatí daleko spíše, protože je vzhledem k nižší potřebě financí daleko dostupnější než hypotéka na soukromou nemovitost.