Domácí pedikúru zvládne každý

Kdybychom neměli funkční nohy, jen stěží bychom dokázali spokojeně žít. Takové pocity zažívají zpravidla jen lidé odkázaní na invalidní vozík, a jaké je to žít bez nohou, si zdravý člověk dokáže jen stěží představit. Měli bychom nohám věnovat více péče, zvláště pak chodidlům , jejichž dokonalá klenba musí zvládat den co den nápor váhy celého těla v těch nejrozmanitějších polohách a situacích. Pedikúru si však můžete dopřát i doma, stačí jen dodržet několik platných zásad:
překřížené nohy

Lázeň

Na proceduru pedikúry musíme chodidla připravit v horké lázni, ta by však neměla být delší, než 15 minut. Vhodné je přidat do koupele mořskou koupelovou sůl a několik kapek citronové šťávy, která změkčí pokožku. Po koupeli je třeba kůži pečlivě osušit, i mezi prsty.
nohy od písku

Zrohovatělá kůže

První procedurou je odstranění zbytků zrohovatělé pokožky, to se provádí nejlépe pemzou, nebo skleněným pilníkem, jehož povrch se snáze omývá. Chůzí jsou nejvíce namáhány paty, proto jim věnujte maximální pozornost. K doladění ideálního vzhledu pokožky můžete sáhnout po tělovém peelingu. Nikdy však nepoužívejte ostré předměty – různé břitvy, žiletky, holítka, seřezávací nožíky apod. Chodidla jsou plná citlivých nervových zakončení a každé zranění je velmi bolestivé a náchylné k infekci.

Péče o nehty

Starý lak je třeba ještě před začátkem domácí pedikúry odstranit odlakovačem. Nešvarem moderní doby je zastřihávat nehty rovně, aby nezarůstaly, to však není řešení a k zarůstání dochází i u rovných nehtů. Příčinou tohoto jevu je totiž nevhodná obuv, kdy nemají prsty dostatek prostoru, a nevhodná konstrukce obuvi k ní prsty přitlačuje nadměrnou silou. Nehty lze stříhat do mírného obloučku, vypadá to rozhodně lépe a přirozeně. Po zastřižení je stačí jen lehce pilníkem začistit, aby se netřepily. Nevhodné je zastřihávat nehty až „na doraz“ ke kůži, můžeme jim nechat alespoň 2 mm volného místa.
žluté sandály

Ošetření krémem

Závěr domácí pedikúry patří kvalitnímu krému, pokud ošetření chodidel provádíme před spaním, je možné je potřít olivovým krémem, který vysušenou pokožku z vodní lázně dokonale vyživí. Součástí příjemné procedury může být i partnerská jemná masáž, která dělá doslova zázraky. Chodidla jsou totiž orgánovou mapou celého těla a tímto je výrazně posílíme a umožníme jim lepší regeneraci.