Displeje bez okrajů: cesta do budoucnosti?

            Ve starších sci-fi filmech si můžeme všimnout, že lidé si představovali, jak budou v budoucnosti používat jen displej (placku s pohyblivými obrázky) na všechny různé činnosti. Tato myšlenka už není jen otázkou filmů o vesmírných lodích, tento nápad se už pomalu stává realitou. Na trh společnosti přichází s telefony bez rámečků. Uživatel si pak může užít bezchybnou kvalitu displeje bez vyrušujících okrajů.
dotykový displej
            Každá společnost si tento trend převzala po svém a vyřešila si po svém i problémy, které přichází s telefonem, u kterého přední strana obsahuje jen displej. Hlavním problémem je fakt, že u telefonu je potřeba reproduktor na hovory, přední kamera a senzory.
            V tomto článku jsem si pro vás vybral několik telefonů, které sledují tyto trendy a vypořádaly se s problémy po svém.

XiaoMi Mi Mix

            Čínský prodejce telefonů s tímto kouskem nezklamal. Telefon z roku 2016 byl průkopníkem v trendu bezrámečkových telefonů. S tím ale přichází i vysoká cena. Když telefon vyšel v Číně, mohli jste za něj dát i přes dvacet tisíc korun.
            XiaoMi vyřešil problém s kamerou, senzory a reproduktory hezky po svém. Kameru umístil na spodní bradu telefonu (telefon otáčíte, když se chcete fotit), senzory umístil pod displej a reproduktor na hovory úplně vymazal. Místo toho do telefonu umístil vibrační reproduktor pod displej, který přenáší přes telefon vibrace místo zvuku.

Samsung Galaxy S8

            Tento telefon z loňského roku nazývá svůj displej jako „infinity display“ (nekonečný displej). Dle mého tak opravdu působí, protože ořízl okraje na minimum, odstranil domovské tlačítko a místo toho vytvořil softwarová tlačítka. Celý tento krásný efekt doprovází jemně zaoblený displej po stranách.
satelitní telefon

iPhone X (10)

            Tento mobilní telefon patří k jednomu z nejdražších telefonů, který si můžete pořídit. Také za tu cenu dostanete opravdovou kvalitu. SuperAMOLED displej ukazuje překrásné barvy a ostré detaily. K tomu displej pokrývá celou přední stranu telefonu, kromě jednoho „výřezu“, který je na horní straně telefonu. Tam se vyskytují všechny potřebné elementy.