Co patří do bioodpadu?

Obecně řečeno, můžete zlikvidovat veškerý kuchyňský a zahradní odpad vzniklý z živočišných nebo rostlinných zdrojů a který je biologicky odbouratelný. Nezahrnuje mrtvá domácí zvířata nebo exkrementy zvířat. Přesné rozdělení toho, co je klasifikováno jako biologický odpad, se může lišit v závislosti na oblasti. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je informovat se u místní společnosti na zpracování odpadů.
podzimní listí

Co patří do bio?

●     zahradní odpad (listy, jehly, zahradní půda, tráva, části rostlin atd.)
●     skořápky od vajec
●     zbytky jídla všeho druhu
●     porcovaný čaj
●     vlasy
●     piliny
●     sláma
●     papírové ručníky, kapesníky, ubrousky (Povoleno, ale vhodnější je, házet papír a lepenku je do kontejneru na papír).
●     jiné biologicky rozložitelné odpady

Co není bio?

●     odpadkové pytle
●     plastové sáčky
●     pleny
●     cigarety
●     smetí
●     sklo
●     obal
●     tapety a koberce
●     nábytkové dřevo
kompost na zahradě

5 praktických rad

●       Mnoho lidí hodí biologický odpad do obyčejné popelnice. Výsledkem je, že kontejner na tříděný odpad zůstane prázdný. Přitom z biologického odpadu lze získat ekologicky šetrné produkty, jako zemní plyn nebo kompost. Kuchyňské zbytky můžete sbírat do pytle a do kontejneru vysypat pak větší množství.
●       Zejména na podzim se na ulici a před bytem hromadí velké množství listů. Za čištění ulic je zodpovědné město. I vy však můžete přidat ruku k dílu a shrabat listí kolem svého domova, pomocí velkokapacitních pytlů můžete zlikvidovat až 100 litrů listí.
●       Pokud nahromadíte velké množství zeleného odpadu, můžete jej předat přímo do recyklačních center. Zda vznikají z toho nějaké poplatky, se informujte u svého místního poskytovatele. Kuchyňský odpad a tekutiny však není obvykle přijímán.
●       Domácí kompostování:pokud máte možnost, můžete kompostovat odpad sami na své zahradě. Mějte však na paměti, že pro tento účel nejsou vhodné všechny odpady.
●       Nejdůležitější při sbírání biologického odpadu v kbelíku je udržení nízké vlhkosti nízké. Podložte dno kbelíku novinami, absorbují vlhkost a umožňují čisté vyprázdnění koše. Vezměte si denní tisk, nikoliv časopisy, protože ty téměř neabsorbují. Novinový papír lze snadno kompostovat. Nepoužívejte fóliové sáčky pro předběžná třídění nádob. Ty se špatně rozkládají.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup