Ašvaganda účinky


Málokdo ví, že stres a nespavost jsou nejčastějším spouštěčem vážných chorob, které bohužel mají negativní vliv na fungování našeho těla. Jestliže uléháte do postele s nachlazením, pak by vám s tím mohla pomoct Ašvaganda. Jedná se o bylinku, která v mžiku dokáže zlepšit náladu a také vzpružit organismu.

peníze a léky

Už v samotné Mezopotámii znali ašvaganda účinky. Dokonce si ji i sami dopřávali a to každý den. Kořen dříve stačilo pouze nadrtit a poté přidávat do různých nápojů. Nápoj se také hodně popíjel při rituálech nebo svatbách. V takové Indii je považována za rostlinku, která je schopna všeho.

Do Evropy se ale dostala až v 17. století a to díky obchodníkům a také cestovatelům.

Ašvaganda znamená v překladu koňská síla, což odpovídá silným účinkům rostliny. V České republice ji ale najdete jedině pod jinými názvy, jako je například Vitánie snodárná nebo ženšen Indický.
třecí miska a léky

Dalo by se říct, že Ašvaganda je nenápadný keř, který dorůstá až do dvou metrů. Na větvích můžete vidět listy, které jsou drobné. Květy mají žlutou barvu. Největší pozornost ale přitahují plody, kterými jsou bobule červeného zbarvení.

Nejvíce jí vyhovují polopouště nebo oblasti, které nejsou hostinné.

Tento malý zázrak je pro lidský organismus prospěšný a to doslova od hlavy až k patě. Kromě toho, že podporuje organismus, slouží k rekonvalescenci a má antioxidační účinky. Je doporučována zejména těm, kteří mají problém s fyzickou či psychickou kondicí.

Jedná se ale také o afrodiziakum, které ocení jak muži, tak i ženy. Zvyšuje také libido a podporuje plodnost.

Naleznete v ní dokonce i aminokyseliny, což jsou bílkoviny, které mají vliv na náš organismus. Pokud máte problém s růstem kostí nebo tvorbou svalů, pak se nebojte Ašvagandu užívat i vy.

I když se jedná o rostlinu, která je naprosto bezpečná, není vhodná pro děti a ani pro kojící ženy. Užívat by ji neměli ani ti, kteří mají nízký tlak. Pokud užíváte sedativa, také se nedoporučuje, jelikož by mohl být zvýšený účinek.